top of page

Hikayemiz

20181202_144307.jpg
20181202_150920.jpg

Hikayemiz 2013 yılında başlıyor - diğer birçok girişimci ve hayalperestten çok farklı olmayan bir hikaye. O yıllarda iyi ve taze kavrulmuş kahve bulmak şaşırtıcı derecede zordu. İyi kahvenin peşinde koşan Kerem Küçükoğlu bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi.

 

Ankara'da ilk niltelikli (speciality) kahve girişimi olan firmasını kurdu. Kahvelerini kavurmak için en son teknoloji ekipmanların yanında, modifiye  retro ekipmanlara kadar her kavurma stilini deneyimleyerek zanaatini geliştirmeye başladı. Her bir yöntemde asıl amaç, her seferinde daha da iyi kahveye ulaşma tutkusuydu.

 

Kerem Küçükoğlu  2019 yılında ,arkasında en iyi kahve zincirlerinin gelişmesine yardım ederek, 3 Cores Roastery’yi kurdu. 3 Cores Roastery olarak “sıradışı kahveler” için üreticilerle “direct trade” çalışmalarına başladı. Afrika gezilerinde edindiği tecrübelerle sürdürülebilir tarım ve çevre uygulamalarıyla çalışan çiftçilerle kurduğu iş ilişkileri sayesinde,Türkiye'ye kendine has kahveleri getirme fırsatıda buldu.

 

Tüm bunları yapmasının sebeplerinden birisi de kahvenin, üreticisi de dahil herkes tarafından erişilebilir bir lüks olması gerektiğine inanması. Bu noktadan hareket ederek 3 Cores Roastery nin amacı, kahveyi başlı başına bir deneyim haline getirmek ve bunun herkes için erişilebilir olmasını sağlamaktır.

 

3 Cores Roastery nin yapmak istediği; Farklı ve özel kahvenin peşinde yaşam boyu süren bir keşif ve zevk yolculuğu olduğu,tecrübemizle  bunu tüm kahve sunulan işletmelerde devam ettirebilmek.

bottom of page